Ulepszanie siebie

Rozwój osobisty

10 zasad, którymi kieruję się w życiu

Naszło mnie dziś na refleksje filozoficzne. Do tego pojawiła się wyjątkowa wena na pisanie. Usiadłem więc i stworzyłem ten tekst. Zasady, którymi kieruje się w życiu.

Jeden nawyk, który zmienił moje życie

Jest wiele nawyków, które bardzo poprawiły jakość mojego życia. Bieganie – bo pozwoliło wyrobić krzepę i charakter. Wczesne wstawanie – bo choć nie mam nad głową szefa, to wstawanie codziennie o normalnych porach pozwala mi być efektywnym. Dziś jednak chciałbym opowiedzieć Wam o innym nawyku, który mocno wpłynął na moje życie – o oszczędzaniu.

Jedna moja cecha, z której jestem dumny

Jakiś czas temu odkryłem w sobie pewną umiejętność, która mocno dodała mi skrzydeł.

Co zrobię w 2017 r.?

Wszyscy dawno już poplanowali swój rok, niektórzy nawet zdążyli się ze swoich deklaracji wycofać lub o nich zapomnieć. Wreszcie i ja znalazłem czas na przygotowanie solidnego planu na 2017. Oto, co chcę zrobić w tym roku i dlaczego planuje tak późno.

Sprawy, które trzeba zamknąć

Koniec roku to dobra okazja do zrobienia porządków w życiu: poukładania kilku spraw i zamknięcia różnych zobowiązań. Bo dobrze jest wejść w nowy rok z „czystą kartą”.

Telefony zabijają pasję do robienia zdjęć

Telefony komórkowe, tablety i media społecznościowe prawie wykończyły moją pasję do robienia zdjęć. Zabiły fotograficzną kreatywność!

Smutny dzień

Bywa czasem tak, że niewiele chce się robić. Nic nie cieszy i nie wzbudza żadnych emocji – przychodzi smutny dzień.

Jak ogarnąć się finansowo i oszczędzać na podróże?

W marcu skończyłem 27 lat. Planowałem z tej okazji stworzyć jakiś wpis, więc zacząłem się zastanawiać, czego nauczyłem się w ostatnim roku i co najmocniej wpłynęło na moje życie. Odkryłem, że największe zmiany na plus nastąpiły w moim podejściu do pieniędzy.

Jak nie dać się codziennej monotonii?

Przychodzą momenty, gdy ogarnia nas jakaś nuda. Zbiornik z energią jest pusty, a w pobliżu ciężko znaleźć stację, która sprzedaje dobre paliwo życiowe. Jak nie dać się codziennej monotonii i mieć ciągle pełny bak energii?