Ulepszanie siebie

Rozwój osobisty

Sprawy, które trzeba zamknąć

Koniec roku to dobra okazja do zrobienia porządków w życiu: poukładania kilku spraw i zamknięcia różnych zobowiązań. Bo dobrze jest wejść w nowy rok z „czystą kartą”.

Telefony zabijają pasję do robienia zdjęć

Telefony komórkowe, tablety i media społecznościowe prawie wykończyły moją pasję do robienia zdjęć. Zabiły fotograficzną kreatywność!

Smutny dzień

Bywa czasem tak, że niewiele chce się robić. Nic nie cieszy i nie wzbudza żadnych emocji – przychodzi smutny dzień.

Jak ogarnąć się finansowo i oszczędzać na podróże?

W marcu skończyłem 27 lat. Planowałem z tej okazji stworzyć jakiś wpis, więc zacząłem się zastanawiać, czego nauczyłem się w ostatnim roku i co najmocniej wpłynęło na moje życie. Odkryłem, że największe zmiany na plus nastąpiły w moim podejściu do pieniędzy.

Jak nie dać się codziennej monotonii?

Przychodzą momenty, gdy ogarnia nas jakaś nuda. Zbiornik z energią jest pusty, a w pobliżu ciężko znaleźć stację, która sprzedaje dobre paliwo życiowe. Jak nie dać się codziennej monotonii i mieć ciągle pełny bak energii?

Głód podróży

Jest pewna podróżnicza prawda, która sprawdza się w 100 procentach: Im więcej podróżujesz, tym więcej chcesz jeździć. Im bardziej się „zastajesz”, tym trudniej się wyrwać z domu.

Świętuj swoje sukcesy

Jeżeli masz wrażenie, że w ostatnim czasie mało się u Ciebie dzieje, że w Twoim życiu brakuje spektakularnych dokonań, to ten wpis jest dla Ciebie. Bo kiedy ostatni raz tak naprawdę świętowałeś osiągnięcie sukcesu?

Motywacja do nauki języka obcego

Od jakiegoś czasu pracuję nad podwyższeniem poziomu mojego języka angielskiego. Posługuję się nim od kilku lat, ale zawsze olewałem gramatykę i popełniałem sporo błędów. Jednak ostatnio bardzo dużo zmieniło się w moim myśleniu na temat języków obcych.

Jak mieć więcej czasu? - Poradnik dla wiecznie zabieganych

Kiedyś nie miałem na nic czasu. Ciągle pracowałem, ciągle miałem coś do zrobienia. Pędziłem jak szalony, nie mając nawet chwili, żeby nacieszyć się efektami swoich działań.